Pierwsza Komunia Święta to niezwykłe doświadczeni, które głęboko zapada w serca dzieci. To moment pełen emocji, wzruszeń i radości, który często kształtuje ich dalsze życie duchowe, ma moc zmieniania serc i umacniania więzi z Bogiem.
Dnia 18 maja br., w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Ostrowcu Św. dziewiętnaścioro dzieci przystąpiło po raz pierwszy do Sakramentu Eucharystii. Mszę świętą odprawił Ks. Proboszcz Marian Bolesta. Pomimo kiepskiej pogody uroczystość była wyjątkowa tak, jak wyjątkowi byli jej bohaterowie-dzieci przystępujące do Pierwszej Komunii Świętej.
Cudownie udekorowany kościół, wzruszeni rodzice i bliscy, dzieci w białych ubrankach śpiewające:
„Idzie mój Pan, idzie mój Pan
On teraz biegnie by spotkać mnie”
Drogie dzieci, oby tych spotkań z Panem Jezusem było w Waszym życiu jak najwięcej.
Fotorelacja: https://photos.app.goo.gl/TxwE7iNzE1TD5VSx8
Tekst: Katarzyna Szostak
Zdjęcia: Anna Wąsik - Ciecieląg
Duch Święty zstąpił – znak nowego początku
W niedzielę, 8 czerwca 2025 roku, podczas Mszy Świętej, której przewodniczył Proboszcz ks. dr Marian Bolesta, uczestniczyliśmy w wydarzeniu o wyjątkowym znaczeniu duchowym. W tym dniu, który upamiętnia zstąpienie Ducha Świętego na Maryję i Apostołów, a wraz z Nim narodziny Kościoła, do Zakonu Rycerzy Świętego Jana Pawła II dołączył nowy Brat. W otoczeniu braterskiej i parafialnej wspólnoty, w atmosferze podniosłej powagi, pan Andrzej Niedbała złożył uroczystą przysięgę, stając się pełnoprawnym członkiem Zakonu Rycerzy Świętego Jana Pawła II otrzymując pierwszy stopień – tytuł Rycerza Wiary. To nie tylko symboliczne przyjęcie, lecz świadectwo jego gotowości do życia w duchu służby, wierności i odwagi, których źródłem są dary Ducha Świętego.
Tuż po tym poruszającym momencie, nadszedł czas na kolejną wyjątkową chwilę. Brat Zdzisław Salus, za swoją wytrwałość i oddaną służbę, został uhonorowany awansem na drugi stopień – Rycerza Miłosierdzia. To zaszczytne wyróżnienie jest nie tylko wyrazem wdzięczności za jego zaangażowanie i bezinteresowną pracę na rzecz wspólnoty i Kościoła, lecz także świadectwem dla tych wszystkich, którzy pragną z oddaniem podążać ścieżką rycerskiego powołania.
Cała ceremonia emanowała głębokim poczuciem jedności i braterskiej więzi – obecność Rycerzy z innych Chorągwi Komandorii Sandomierskiej podkreśliła braterską jedność i wspólną misję, która przekracza granice parafii. W tej jedności, modlitwie i radości, mogliśmy wszyscy doświadczyć, czym naprawdę jest Kościół – żywy i oddany.
Z serca dziękujemy Bogu za dar nowego Brata oraz za tych, którzy poprzez swoją postawę świadczą o pięknie chrześcijańskiego życia. Niech ich dalsza droga będzie umacniana mocą Ducha Świętego – Tego, który daje mądrość, odwagę, pobożność i miłość.
Fotorelacja: https://photos.app.goo.gl/7shMYuMz2ofP9UvT6
Tekst: Katarzyna Łaszcz
